Farmall U Pro - Více než běžný traktor třídy 100 koní

Vážení členové CASE FAN klubu, přečtěte si zajímavý článek o novém modelu FARMALL U PRO...

Farmall U Pro - Více než běžný traktor třídy 100 koní. Podobné prohlášení mohou znít občas jako klišé. To, ale určitě neplatí v případě Farmall U Pro Efficient Power. Právě snaha vyrobit traktor, který bude nabízet zemědělcům něco navíc, byla hlavním cílem při jeho vývoji. Farmall U Pro byl kompletně navržen a je vyráběn v rakouském St. Valentinu, evropském centru CASE IH, které je známé pro vývoj a výrobu těch nejvyspělejších traktorů. Co víc, tedy získá uživatel od Farmallu U Pro než je standard v této třídě?

Moderní technologie motoru

Získá traktor ve výkonovém rozpětí od 95 do 115 koní v moderním motorem se sníženým objemem na 3,4 l. Pokrok ve vývoji motorů a nejmodernější technologie umožňují získat s nižšího objemu požadovaný výkon, s vyšším točivým momentem při nižších otáčkách a hlavně nižší spotřebě paliva než dříve. To vše bez vlivu na jeho životnost. Ti, kteří tvrdí, že to není možné, nemluví pravdu. Nižší objem motoru navíc znamená i výrazné snížení nákladů na údržbu, protože se snížila náplň motorového oleje a interval výměny se prodloužil až na 600 h. Proti předchozím generacím má nový motor elektronické vstřikování paliva Common Rail. S jeho pomocí si pak řidič může nastavit a do paměti uložit dvoje konstantní otáčky.

Nová převodovka exkluzivně od ZF

Na moderní motor musí nutné navazovat odpovídající převodovka. Právě  pro Farmall U Pro si CASE IH nechala navrhnout novou převodovku od specializované firmy ZF, která ji exklusivně vyrábí pouze pro tyto traktory. Jedná se o převodovku nové koncepce s 32 stupni před a vzad. Nabízí 4 rychlosti řazené pod zatížením ve 4 synchronizovaných skupinách. Jíž v základu je v provedení ECO. To znamená, že max. 40 km/h dosahuje traktor při velmi nízkých otáčkách motoru 1730 1/min. Dle měření výrobce při testech v dopravě dosahuje úspora až 15% a snížení opotřebení motoru až 20%. Komfort ovládání převodovky zvýrazňuje systém automatického řazení s polním a silničním režimem. Okamžik řazení se snadno nastavuje pomocí dvojitého ručního plynu EcoDriveTM, který pochází s traktoru PUMA CVX. Universálnost a možnost úspor umocní čtyřrychlostní vývodový hřídel 540/540E/1000/1000E.

Silná hydraulika, která umí spořit

Něco navíc, nabízí Farmall U Pro i v oblasti hydrauliky. Hydraulický výkon zabezpečuje axiální hydrogenerátor s průtokem pro tuto třídu ohromných 100 l/min a systémem L  oad Sensing. Posledně jmenovaný systém umí v okamžiku nepoužívání hydrauliky nastavit průtok na minimum a tak šetřit palivo. Pro dosažení požadovaného průtoku stačí u většího čerpadla méně otáček. Olejová náplň hydrauliky je oddělená od převodovky, nehrozí tedy vzájemná kontaminace. Vnější hydraulické okruhy jsou mechanické a doplněné až dvěma elektrickými vzadu a dvěma středovými s ovládáním joystickem přímo na loketní opěrce. Jako u velkých traktorů lze nastavit průtok a časování. To je ideální pro silnější pracovní stroje. Joystick na loketní opěrce je zase ideální pro originální čelní nakladač LRZ, který můžete mít přímo s továrny stejně jako integrovaný čelní tříbodový závěs a vývodový hřídel. Nadstandardně silný a robustní je i zadní tříbodový závěs, který může být i kategorie 3. Jeho maximální zvedací síla je nevídaných 5557 kg.

Komfort s automatikou jako u traktoru třídy 200 koní

Největší překvapení čeká neznalého v odpružené a prostorné kabině. Její výbava a ergonomie ovládání je totiž inspirované velkými traktory CASE IH. Posuďte sami. Páka řazení osazená Multicontrollerem s ovládáním řazení, spojky, reverzace, tříbodového závěsu, el. vnějších okruhů, konstantních otáček. Jednou rukou lze prostě ovládat všechno. Navíc můžete využít automatiky vývodového hřídele, samočinného spínání pohonu 4WD a přední a zadní uzávěrky diferenciálu. Deluxe sedadlo řidiče může mít nízkofrekvenční pružení. Skvěle je Farmall U Pro připraven i pro čelní nakladač. Jeho kabina se širokým a velkým střešním oknem byla pro nakladač navržena od samého začátku. Důvod je nasnadě. Dobrá polovina prodaných traktorů v této třídě ho používá. Přehled o výkonosti usnadňuje digitální výkonnostní monitor. Pro dobrý poslech rádia a hudby je standardem moderní rádio i funkcí pro telefonování za jízdy „hadsfree“. V kabině je poznat precizní zpracování a použití kvalitních materiálů jako u moderního osobního automobilu. I to je detail, kde je cítit rozdíl.

Proč všechny ty technické finesy?
Jednoduše proto, aby uživatel nového Farmallu Pro zvládnul více práce při nižších nákladech a hlavně ve větším pohodlí. Dnešní doba se stále zrychluje a tak i práci je potřeba udělat rychleji. Pracovat se dá přece s radostí a zbude i více času na naše nejbližší.

Přihlášení a registraceRegistrace

 

Aktivity CASE FAN klubu


DISKUZNÍ FORUM
Členové CASE FAN klubu mohou spolu komunikovat prostřednictvím diskusního fóra, ve kterém si mohou vyměnovat svoje názory o světě CASE IH a STEYR. Chci nahlédnout do diskusního fóra

FOTOGALERIE FANOUŠKŮ
Jako člen CASE FAN klubu můžete vkládat svoje vlastní fotografie s tématikou CASE IH a STEYR na webové stránky do sekce Fotogalerie fanoušků. Chci si prohlédnout Fotogalerii fanoušků

SOUTĚŽE PRO KLUBAŘE
Prostřednictvím CASE FAN klubu si můžete soutěžit v různých fotografických soutěžích. Chci si prohlédnout soutěže

 

Stáhněte si

Propagační letáček

 

Dotazy

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat na níže uvedených kontaktních údajích:

AGRI CS a.s., Hybešova 14, Hustopeče
Mobil: +420 725 987 953
E-mail: marketing@agrics.cz

Toto jsou internetové stránky společnosti AGRI CS a. s., se sídlem v Hustopečích, Hybešova 14, PSČ 69301, IČO 26243334, zapsané v OR vedeném Krajským soudem v Brně, oddíl B, vložka 3582. Společnost AGRI CS a.s. je členem koncernu AGROFERT.