MAXXUM ACTIVE DRIVE 8 SE STAL MACHINE OF THE YEAR 2018

Značka CASE IH získala na výstavě AGRITECHNICA prestižní ocenění pro nový MAXXUM, který ve svém segmentu traktorů s výkonem pod 150 koní vyniká zcela novou převodovkou ACTIVE DRIVE 8.

Mezinárodní zemědělská výstava AGRITECHNICA je tradičně místem, na kterém jednotliví výrobci zemědělské techniky představují své významné novinky pro nadcházející rok. Hlavní prezentovanou novinkou na stánku CASE IH byl nový MAXXUM se zcela novou převodovkou automatickou Active Drive 8, vůbec poprvé použitou u traktoru třídy 150 koní.

CASE IH uvádí na trh pro rok 2018 přepracovanou modelovou řadu MAXXUM v segmentu traktorů s výkonem od 115 do 175 koní. S novým, krásně dravým designem ve stylu silných traktorů OPTUM přichází MAXXUM i s revoluční automatickou dvouspojkovou převodovkou, která nabízí osm stupňů plně řazených pod zatížením v každé ze tří skupin. Dohromady má tak uživatel k dispozici 24 rychlostí vpřed i vzad. V případě plazivých rychlostí pak 48x48 rychlostí.

Každá ze tří skupin je speciálně navržena pro specifické pracovní nasazení. Skupina 1 pokrývá pracovní rychlost až do 10,2 km/h a je určena pro pomalejší tahově náročné práce. Pro 90 % všech polních prací je určena 2. skupina, ve které traktor pracuje při plném zatížení bez ztráty kroutícího momentu mezi rychlostmi 1,6 až 18,1 km/h. Při práci v dopravě se využívá pracovní skupiny 3 a maximální pojezdovou rychlost 40 km/h dosahuje traktor při snížených otáčkách motoru 1680 1/min. Rychlosti jednotlivých skupin se vzájemně překrývají, aby byl zaručen plynulý přechod mezi nimi.

NOVÁ DIMENZE ŘAZENÍ. ACTIVE DRIVE 8.

Převodovka Active Drive 8 tak rozšiřuje řadu stávajících a velmi oblíbených čtyřstupňových převodovek a plynulých převodovek CVX. Nová osmistupňová převodovka s technologií dvojité spojky nabízí řadu pokročilých funkcí, které mají za úkol především snížit spotřebu paliva a usnadnit obsluze ovládání při práci.

Hlavní pokročilou funkcí převodovky Active Drive 8 je plně automatické řazení v rámci skupiny nebo i dvou skupin. Obsluha si může nastavit i přímo tempomat – pracovní rychlost jakou chce pracovat a traktoru ji udržuje. Sám si mění převodový stupeň a otáčky motoru. Při polních pracích si řidič může dále nastavit okamžik řazení dle zatížení. Funguje to opravdu báječně. Kdo někdy řídil automobil s DSG převodovkou, bude si v MAXXUMU užívat stejného komfortu automatu. Navíc stejně jako v autě i zde je funkce „Kick Down“ – při prudkém sešlápnutí plynového pedálu si pro maximální zrychlení převodovka podřadí a motor zvedne svoje otáčky. Ovládání převodovky v automatickém režimu má podobnou logiku jako plynulé převodovky CASE IH CVX – rychlost jízdy si nastavuje pomocí pedálu (plynový/pojezdový) nebo pohybem páky Multicontroller.

Skvělou funkcí, která zde nemůže chybět je „Brake to clutch“ – zastavení pouhý sešlápnutím brzdového pedálu. Jemným stiskem začne traktor postupně podřazovat a zpomalovat. Silným sešlápnutím brzdy například před křižovatkou traktor zastaví. Převodovka je aktivní, traktor stojí, čeká a není nutné používat spojkový pedál. Po uvolnění brzdy se traktor opět rozjede, stiskem plynového pedálu začne zrychlovat na požadovanou rychlost. Prostě pohoda. Ideální pro dopravu nebo například pro práci s lisem na kulaté balíky.

Dokonale jemné řazení jednotlivých stupňů zajišťuje zajímavý funkce „Smooth shift“, která při podřazování na zlomek sekundy zvyšuje otáčky motoru – podobně jako se přidává meziplyn. Řazení je tak dokonale hladké.

Při změně skupiny jak v automatickém nebo manuálním režimu se využívá další funkce „Smart range shift“ – převodovka si samo zvolí optimální převodový stupeň v nové skupině – odpovídající aktuální pojezdové rychlosti. Cílem je maximální plynulost.

Při reverzaci pod zatížením řidiči ocení možnost zvolit si agresivitu změny směru jízdy ve třech krocích. Zároveň si lze nastavit poměr rychlostí pro jízdu vpřed a vzad – „Memory shuttle“. Vychází to vstříc požadavkům při reverzaci na poli například se secí kombinací nebo při práci s čelním nakladačem.

Převodovka Active Drive 8 je díky svým schopnostem vhodnou volbou pro ty co chtějí mechanickou převodovku s moderními funkce a maximální užitnou hodnotou.

Nový MAXXUM přináší i další velmi zajímavé technické novinky. Lze ho objednat s adaptivním řízením, u kterého lze nastavit počet otáček volantem pro natočení kol do krajní pozici. Přednastaveny jsou tři úrovně anebo si lze nastavit svůj poměr. Samozřejmostí u MAXXUMU je možnost kompletního satelitního řízení AccuGuide s RTK úrovní a přesností až 2,5 cm. Nově moderní zemědělce potěší ISO BUS kat. 3 kdy pracovní stroj může ovládat nejenom pracovní funkce traktoru, ale i pojezdovou rychlost a řízení. V současnosti je to nevyšší dostupná úroveň.

MACHINE OF THE YEAR OPĚT PRO ZNAČKU CASE IH

V rámci veletrhu AGRITECHNICA se tradičně uděluje prestižní ocenění Machine of the Year 2018 (v překladu Stroj roku 2018). Porota složená z odborných zemědělských redaktorů prestižních německých vydavatelství rozhoduje o udělení ocenění rovnou ve čtrnácti kategoriích, které zahrnují traktory, mlátičky, manipulátory a závěsnou techniku.

V posledních letech získala značka CASE IH pro své produkty nejedno ocenění. A ani na letošní AGRITECHNICE tomu nebylo jinak. Odborná porota udělila CASE IH ocenění Machine of the Year 2018 pro nový MAXXUM Active Drive 8. Ten vyniká novým designem ve stylu modelů OPTUM CVX, a především novou převodovkou Active Drive 8, která ve své třídě nabízí pokročilé funkce a je charakteristická svou vysokou úsporností při zachování optimálního přenosu výkonu.

Jedním z důvodů, proč značka CASE IH získala ocenění pro nový MAXXUM je také to, že v rámci nezávislých německých DLG – PowerMix testů dosáhl MAXXUM výborné spotřeby paliva – pouhých 258 g/kWh. PowerMix testy simulují reálné pracovní nasazení traktorů při klíčových zemědělských pracích a dopravě. Výsledná spotřeba znamená pro zemědělce jediné – nový MAXXUM vyniká o 5 % nižší spotřebou paliva ve své kategorii než jakýkoliv jiný traktor.

Přihlášení a registraceRegistrace

 

Aktivity CASE FAN klubu


DISKUZNÍ FORUM
Členové CASE FAN klubu mohou spolu komunikovat prostřednictvím diskusního fóra, ve kterém si mohou vyměnovat svoje názory o světě CASE IH a STEYR. Chci nahlédnout do diskusního fóra

FOTOGALERIE FANOUŠKŮ
Jako člen CASE FAN klubu můžete vkládat svoje vlastní fotografie s tématikou CASE IH a STEYR na webové stránky do sekce Fotogalerie fanoušků. Chci si prohlédnout Fotogalerii fanoušků

SOUTĚŽE PRO KLUBAŘE
Prostřednictvím CASE FAN klubu si můžete soutěžit v různých fotografických soutěžích. Chci si prohlédnout soutěže

 

Stáhněte si

Propagační letáček

 

Dotazy

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat na níže uvedených kontaktních údajích:

AGRI CS a.s., Hybešova 14, Hustopeče
Mobil: +420 725 987 953
E-mail: marketing@agrics.cz

Toto jsou internetové stránky společnosti AGRI CS a. s., se sídlem v Hustopečích, Hybešova 14, PSČ 69301, IČO 26243334, zapsané v OR vedeném Krajským soudem v Brně, oddíl B, vložka 3582. Společnost AGRI CS a.s. je členem koncernu AGROFERT.