TŘI UNIVERZÁLNÍ TRAKTORY V PODNIKU VÍNO BLATEL

"Obzvláště v dopravě je spotřeba velice příznívá," říká Ing. Tomáš Kalabus.

Společnost VÍNO BLATEL, a.s. využívá pro práci na poli, ale také v dopravě tři traktory PUMA.

Založení společnosti VÍNO BLATEL, a.s. se datuje k roku 1990. Hlavní sídlo společnosti se nachází v obci Blatnice pod Svatým Antonínkem. Jak je již z názvu společnosti patrné, VÍNO BLATEL se zaměřuje na pěstování vína a právě oblast, kde společnost sídlí, je svými podmínkami mimořádně příznivá k pěstování vinné révy. Celkově společnost obhospodařuje 2800 hektarů orné půdy a dalších 200 hektarů jsou vinice. Mezi hlavní pěstování odrůdy se řadí například Ryzlink rýnský, Chardonnay nebo Rulandské bílé. V rostlinné výrobě se společnost zaměřuje na pěstování pšenice ozimé, ječmene jarního nebo kukuřice na zrno.

V rostlinné výrobě i ve svých vinicích provozuje VÍNO BLATEL také několik traktorů značky CASE IH. Od nejmenšího modelu QUANTUM až po největší MAGNUM. Roli všestranných a univerzálních traktorů v podniku zastupují traktory řady PUMA.

V provozu rostlinné výroby jsou nasazeny hned tři modely. PUMA 185 byla do podniku zakoupena v roce 2011 a od té doby má za sebou 5023 motohodin. Druhým modelem řady PUMA je PUMA 230 s plynulou převodovkou CVX a nejmladším přírůstkem je nejsilnější model – PUMA 240 CVX.

Všechny tyto traktory jsou ve společnosti v průběhu roku nasazeny s diskovým podmítačem, mulčovačem nebo rozmetadlem průmyslových hnojiv. V dopravě traktory pracují s návěsy nebo překládacím vozem.

Proč v podniku padla volba právě na tyto traktory jsme se zeptali pana Ing. Tomáše Kalabuse, agronoma podniku. „Pro traktory značky CASE IH modelové řady PUMA jsme se rozhodli především díky jejich vysoké univerzálnosti. Převodové ústrojí CVX bylo při výběru nového traktoru jasnou volbou – nejenom, že přispívá ke komfortu obsluhy, ale výrazně snižuje spotřebu pohonných hmot. Obzvláště při práci s návěsem v dopravě je spotřeba traktoru velice příznivá a pohybuje se kolem 75 l/100 km. V polních pracích, například v podmítce, pracuje traktor se spotřebou cca 5,5 l/ha,“ popisuje Ing. Tomáš Kalabus.

Dalším podnikem, kde k vysoké spokojenosti využívají tři traktory PUMA je  ZEVA ChlístoviceO tom, že se PUMA CVX neztratí ani na soukromé farmě si můžete přečíst v referenci pana  Miroslava Budinského., kde pracuje PUMA 165. Máte-li zájem o bezplatné zaslání této referenční brožury, dejte nám vědět vyplněním formuláře níže.

Přihlášení a registraceRegistrace

 

Aktivity CASE FAN klubu


DISKUZNÍ FORUM
Členové CASE FAN klubu mohou spolu komunikovat prostřednictvím diskusního fóra, ve kterém si mohou vyměnovat svoje názory o světě CASE IH a STEYR. Chci nahlédnout do diskusního fóra

FOTOGALERIE FANOUŠKŮ
Jako člen CASE FAN klubu můžete vkládat svoje vlastní fotografie s tématikou CASE IH a STEYR na webové stránky do sekce Fotogalerie fanoušků. Chci si prohlédnout Fotogalerii fanoušků

SOUTĚŽE PRO KLUBAŘE
Prostřednictvím CASE FAN klubu si můžete soutěžit v různých fotografických soutěžích. Chci si prohlédnout soutěže

 

Stáhněte si

Propagační letáček

 

Dotazy

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat na níže uvedených kontaktních údajích:

AGRI CS a.s., Hybešova 14, Hustopeče
Mobil: +420 725 987 953
E-mail: marketing@agrics.cz

Toto jsou internetové stránky společnosti AGRI CS a. s., se sídlem v Hustopečích, Hybešova 14, PSČ 69301, IČO 26243334, zapsané v OR vedeném Krajským soudem v Brně, oddíl B, vložka 3582. Společnost AGRI CS a.s. je členem koncernu AGROFERT.